Komunikaty bezpieczeństwa

30.07.2021

Oszustwo na Rachmistrza - Spis Powszechny

Przestrzegamy przed próbami wyłudzenia Twoich danych metodą oszustwa na Rachmistrza.

24.06.2021

Uważaj - oszuści wyłudzają dane pod pretekstem przekazania zapłaty!

Przestrzegamy przed kolejnym niebezpieczeństwem, jakie możesz napotkać w sieci. Na portalach aukcyjnych (np. OLX, Allegro Lokalnie) przestępcy wyłudzają dane z użyciem linków do fałszywych stron WWW. Przestępca komunikuje się ze sprzedawcą i wypytuje o szczegóły dotyczące przedmiotu sprzedaży – zazwyczaj robi to z użyciem komunikatora WhatsApp.

21.05.2021

Ostrzegamy przed telefonami z fałszywego BIK

W ostatnim czasie zaobserwowano nową metodę działania złodziei danych. Oszuści podają się za pracowników Biura Informacji Kredytowej i pod pretekstem zweryfikowania informacji o niedokończonym wniosku kredytowym lub rzekomej próbie wyłudzenia kredytu, nakłaniają rozmówcę do ujawnienia danych osobowych.

29.04.2021

Uważaj na „kryptowalutowe” pożyczki

Apelujemy o ostrożność! Wstępne czynności, które dotyczą udzielenia pożyczki, mogą mieć na celu odwrócenie uwagi konsumenta, a następnie oszukanie go.

09.04.2021

Wyciek danych użytkowników serwisu Facebook

W związku z wyciekiem danych użytkowników serwisu Facebook, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozyskane przez przestępców dane mogą posłużyć do ataków z wykorzystaniem socjotechnik lub prób włamań na inne profile i konta. Zdobyte w nielegalny sposób informacje mogą umożliwić oszustom podszycie się pod prawdziwe organizacje, w tym banki, w których prowadzone są rachunki bankowe.

08.04.2021

Atak phishingowy na użytkowników portalu LinkedIn

Ostrzegamy przed atakiem phishingowym na użytkowników portalu LinkedIn. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości e-mail zawierające załącznik w postaci pliku ZIP, który w nazwie ma obecne stanowisko pracy użytkownika. Atak ma na celu zainfekowanie komputera ofiary trojanem o nazwie „more_eggs". Zainfekowane w ten sposób urządzenie udostępnia przestępcom dane uwierzytelniające oraz pobiera kolejne wirusy.

19.03.2021

Zwróć uwagę na kwestie swojego bezpieczeństwa w sieci.

Zastanawiasz się jak uchronić się przed wyłudzeniami? Obchodzony w tym tygodniu Światowy Dzień Konsumenta to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa – szczególnie w sieci.

17.02.2021

Kradzież tożsamości – uważaj na ataki w sieci!

Drogi Kliencie, pamiętaj, że Twoja tożsamość może być celem cyberprzestępców. Chroń swoje dane osobowe przed kradzieżą.

17.02.2021

Waluta wirtualna to nie pieniądz – uważaj na kryptowaluty!

Drogi Kliencie, przestrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Uważaj na platformy społecznościowe, fałszywe e-maile podszywające się pod banki czy wizerunki znanych osób.

Stronicowanie

Potrzebujesz pomocy?

Strefa kierowcy
PRZEJDŹ DO STRONY
Usługi bankowe
PRZEJDŹ DO STRONY