Komunikaty bezpieczeństwa

31.05.2022

Uwaga na fałszywe panele płatności banków. Nie daj się oszukać cyberprzestępcom.

Nie daj się oszukać i zawsze sprawdzaj czy strona płatności, z której korzystasz, jest zaufana. Nie płać za kuriera, przesyłki czy nawet zakupy, jeśli płatność wzbudza Twoje wątpliwości. Korzystaj tylko ze sprawdzonych i zaufanych pośredników płatności.

27.04.2022

Oszustwo na podatnika – uważaj na podejrzane wiadomości!

Coraz więcej osób decyduje się na wygodne rozliczanie podatku drogą elektroniczną. Jest to wykorzystywane przez przestępców, którzy, podszywając się pod instytucje zaufania publicznego, chcą otrzymać dostęp do wrażliwych danych i środków finansowych podatników.

27.01.2022

Jak rozpoznać phishing?

Phishing to jeden z najpopularniejszych typów ataków cyberprzestępców.

23.11.2021

Zachowaj szczególną ostrożność podczas robienia zakupów online!

Volkswagen Bank przypomina: zachowaj szczególną ostrożność, aby aktywność w sieci nie skończyła się próbą wyłudzenia pieniędzy lub oszustwem.

23.11.2021

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w sieci.

Bądź bezpieczny w sieci, zabezpiecz znajdujące się dane, zanim będzie za późno!

23.11.2021

Kolejne próby wyłudzenia danych w sieci.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed kolejnymi próbami wyłudzeń. Oszuści znów podszywają się pod strony internetowe dużych banków. Tym razem posługują się fałszywymi stronami bankowości elektronicznej. Fałszywe panele logowania wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych, dlatego łatwo o pomyłkę. Wprowadzane na takich stronach hasła trafiają bezpośrednio w ręce oszustów. Prosimy o ostrożność!

30.07.2021

Oszustwo na Rachmistrza - Spis Powszechny

Przestrzegamy przed próbami wyłudzenia Twoich danych metodą oszustwa na Rachmistrza.

24.06.2021

Uważaj - oszuści wyłudzają dane pod pretekstem przekazania zapłaty!

Przestrzegamy przed kolejnym niebezpieczeństwem, jakie możesz napotkać w sieci. Na portalach aukcyjnych (np. OLX, Allegro Lokalnie) przestępcy wyłudzają dane z użyciem linków do fałszywych stron WWW. Przestępca komunikuje się ze sprzedawcą i wypytuje o szczegóły dotyczące przedmiotu sprzedaży – zazwyczaj robi to z użyciem komunikatora WhatsApp.

21.05.2021

Ostrzegamy przed telefonami z fałszywego BIK

W ostatnim czasie zaobserwowano nową metodę działania złodziei danych. Oszuści podają się za pracowników Biura Informacji Kredytowej i pod pretekstem zweryfikowania informacji o niedokończonym wniosku kredytowym lub rzekomej próbie wyłudzenia kredytu, nakłaniają rozmówcę do ujawnienia danych osobowych.

29.04.2021

Uważaj na „kryptowalutowe” pożyczki

Apelujemy o ostrożność! Wstępne czynności, które dotyczą udzielenia pożyczki, mogą mieć na celu odwrócenie uwagi konsumenta, a następnie oszukanie go.

09.04.2021

Wyciek danych użytkowników serwisu Facebook

W związku z wyciekiem danych użytkowników serwisu Facebook, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozyskane przez przestępców dane mogą posłużyć do ataków z wykorzystaniem socjotechnik lub prób włamań na inne profile i konta. Zdobyte w nielegalny sposób informacje mogą umożliwić oszustom podszycie się pod prawdziwe organizacje, w tym banki, w których prowadzone są rachunki bankowe.

08.04.2021

Atak phishingowy na użytkowników portalu LinkedIn

Ostrzegamy przed atakiem phishingowym na użytkowników portalu LinkedIn. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości e-mail zawierające załącznik w postaci pliku ZIP, który w nazwie ma obecne stanowisko pracy użytkownika. Atak ma na celu zainfekowanie komputera ofiary trojanem o nazwie „more_eggs". Zainfekowane w ten sposób urządzenie udostępnia przestępcom dane uwierzytelniające oraz pobiera kolejne wirusy.

19.03.2021

Zwróć uwagę na kwestie swojego bezpieczeństwa w sieci.

Zastanawiasz się jak uchronić się przed wyłudzeniami? Obchodzony w tym tygodniu Światowy Dzień Konsumenta to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa – szczególnie w sieci.

17.02.2021

Kradzież tożsamości – uważaj na ataki w sieci!

Drogi Kliencie, pamiętaj, że Twoja tożsamość może być celem cyberprzestępców. Chroń swoje dane osobowe przed kradzieżą.

17.02.2021

Waluta wirtualna to nie pieniądz – uważaj na kryptowaluty!

Drogi Kliencie, przestrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Uważaj na platformy społecznościowe, fałszywe e-maile podszywające się pod banki czy wizerunki znanych osób.

Stronicowanie

Potrzebujesz pomocy?