Komunikaty
bezpieczeństwa

Wakacyjne rozluźnienie? Zwróć uwagę, kto patrzy Ci przez ramię.

12.07.2024

Na urlopie stajemy się mniej czujni, a to świetna okazja dla oszustów. Znasz pojęcie Shoulder surfing? Nie, to nie nowa technika pływania na desce, to termin używany, gdy obca osoba obserwuje Twój ekran, klawiaturę komputera lub urządzenie mobilne, w celu pozyskania haseł czy danych wrażliwych.

Płać wygodnie wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe!

11.04.2024

Teraz karty Visa Volkswagen Bank możesz dodać do kilku portfeli cyfrowych. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa płatności mobilnych.

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników bądź współpracowników Volkswagen Banku!

17.02.2023

Ostrzegamy jak nie dać się oszukać przestępcy podszywającemu się pod pracownika, współpracownika, konsultanta Volkswagen Banku.

Uwaga na fałszywe panele płatności banków. Nie daj się oszukać cyberprzestępcom.

31.05.2022

Nie daj się oszukać i zawsze sprawdzaj czy strona płatności, z której korzystasz, jest zaufana. Nie płać za kuriera, przesyłki czy nawet zakupy, jeśli płatność wzbudza Twoje wątpliwości. Korzystaj tylko ze sprawdzonych i zaufanych pośredników płatności.

Oszustwo na podatnika – uważaj na podejrzane wiadomości!

27.04.2022

Coraz więcej osób decyduje się na wygodne rozliczanie podatku drogą elektroniczną. Jest to wykorzystywane przez przestępców, którzy, podszywając się pod instytucje zaufania publicznego, chcą otrzymać dostęp do wrażliwych danych i środków finansowych podatników.

Jak rozpoznać phishing?

27.01.2022

Phishing to jeden z najpopularniejszych typów ataków cyberprzestępców.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas robienia zakupów online!

23.11.2021

Volkswagen Bank przypomina: zachowaj szczególną ostrożność, aby aktywność w sieci nie skończyła się próbą wyłudzenia pieniędzy lub oszustwem.

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w sieci.

23.11.2021

Bądź bezpieczny w sieci, zabezpiecz znajdujące się dane, zanim będzie za późno!

Kolejne próby wyłudzenia danych w sieci.

23.11.2021

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed kolejnymi próbami wyłudzeń. Oszuści znów podszywają się pod strony internetowe dużych banków. Tym razem posługują się fałszywymi stronami bankowości elektronicznej. Fałszywe panele logowania wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych, dlatego łatwo o pomyłkę. Wprowadzane na takich stronach hasła trafiają bezpośrednio w ręce oszustów. Prosimy o ostrożność!

Oszustwo na Rachmistrza - Spis Powszechny

30.07.2021

Przestrzegamy przed próbami wyłudzenia Twoich danych metodą oszustwa na Rachmistrza.

Uważaj - oszuści wyłudzają dane pod pretekstem przekazania zapłaty!

24.06.2021

Przestrzegamy przed kolejnym niebezpieczeństwem, jakie możesz napotkać w sieci. Na portalach aukcyjnych (np. OLX, Allegro Lokalnie) przestępcy wyłudzają dane z użyciem linków do fałszywych stron WWW. Przestępca komunikuje się ze sprzedawcą i wypytuje o szczegóły dotyczące przedmiotu sprzedaży – zazwyczaj robi to z użyciem komunikatora WhatsApp.

Ostrzegamy przed telefonami z fałszywego BIK

21.05.2021

W ostatnim czasie zaobserwowano nową metodę działania złodziei danych. Oszuści podają się za pracowników Biura Informacji Kredytowej i pod pretekstem zweryfikowania informacji o niedokończonym wniosku kredytowym lub rzekomej próbie wyłudzenia kredytu, nakłaniają rozmówcę do ujawnienia danych osobowych.

Uważaj na „kryptowalutowe” pożyczki

29.04.2021

Apelujemy o ostrożność! Wstępne czynności, które dotyczą udzielenia pożyczki, mogą mieć na celu odwrócenie uwagi konsumenta, a następnie oszukanie go.

Wyciek danych użytkowników serwisu Facebook

09.04.2021

W związku z wyciekiem danych użytkowników serwisu Facebook, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozyskane przez przestępców dane mogą posłużyć do ataków z wykorzystaniem socjotechnik lub prób włamań na inne profile i konta. Zdobyte w nielegalny sposób informacje mogą umożliwić oszustom podszycie się pod prawdziwe organizacje, w tym banki, w których prowadzone są rachunki bankowe.

Atak phishingowy na użytkowników portalu LinkedIn

08.04.2021

Ostrzegamy przed atakiem phishingowym na użytkowników portalu LinkedIn. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości e-mail zawierające załącznik w postaci pliku ZIP, który w nazwie ma obecne stanowisko pracy użytkownika. Atak ma na celu zainfekowanie komputera ofiary trojanem o nazwie „more_eggs". Zainfekowane w ten sposób urządzenie udostępnia przestępcom dane uwierzytelniające oraz pobiera kolejne wirusy.

Zwróć uwagę na kwestie swojego bezpieczeństwa w sieci.

19.03.2021

Zastanawiasz się jak uchronić się przed wyłudzeniami? Obchodzony w tym tygodniu Światowy Dzień Konsumenta to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa – szczególnie w sieci.

Kradzież tożsamości – uważaj na ataki w sieci!

17.02.2021

Drogi Kliencie, pamiętaj, że Twoja tożsamość może być celem cyberprzestępców. Chroń swoje dane osobowe przed kradzieżą.

Waluta wirtualna to nie pieniądz – uważaj na kryptowaluty!

17.02.2021

Drogi Kliencie, przestrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Uważaj na platformy społecznościowe, fałszywe e-maile podszywające się pod banki czy wizerunki znanych osób.

Potrzebujesz pomocy?