Przeglądy, naprawy,
badania techniczne

Przeglądy okresowe

Wszystkie samochody wymagają przeglądów okresowych. Prawidłowo wykonywane przeglądy pozwalają zachować gwarancję na samochód, a wczesne wykrycie ewentualnej usterki zapobiega większym awariom.

Terminy wykonania przeglądów, wymiany olejów i filtrów ustala producent samochodu.

O rekomendowanym terminie przeglądu dowiesz się:

  • z komunikatu na desce rozdzielczej samochodu lub

  • z instrukcji samochodu.

Jeśli nie wykonasz przeglądu okresowego lub wymiany oleju w określonym terminie, możesz ponieść nieoczekiwane koszty naprawy samochodu.

Chcesz umówić się na przegląd?

Przejdź do formularza

Naprawy mechaniczne

W trakcie korzystania z samochodu jego elementy mogą się zużywać lub ulec awarii. W zależności od zapisów Twojej umowy, możemy opłacić naprawy z tym związane.

Zanim zgłosisz awarię, upewnij się, czy w Twojej umowie jest taka usługa i jaki jest jej zakres. Jeśli Twoja umowa obejmuje obsługę w serwisie i chcesz zgłosić usterkę mechaniczną, uzupełnij formularz.

Jeśli nie możesz uruchomić samochodu - zadzwoń na naszą infolinią 22 538 76 00.

Chcesz umówić się na naprawę?

Przejdź do formularza

Badania techniczne

Każdy samochód wymaga badań technicznych, na podstawie których jest dopuszczony do ruchu drogowego (art. 81 Prawo o ruchu drogowym). Jeśli masz z nami umowę serwisową, ponosimy koszt takich badań. Sprawdź to, zanim wypełnisz formularz i umówisz się na wykonanie badania.

Bez badania technicznego, policja może odebrać dowód rejestracyjny, a jeśli samochód uczestniczy w kolizji drogowej, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. W takiej sytuacji to klient ponosi koszty naprawy samochodu i przywrócenia go do ruchu drogowego.

Termin ważności badania znajdziesz na drugiej stronie dowodu rejestracyjnego. Jeśli masz nowy samochód - pierwsze badanie techniczne wykonujesz po trzech latach. Jeśli masz samochód z instalacją LPG badanie wykonuje się co roku - niezależnie od wieku samochodu.

Badanie techniczne wykonujesz również po montażu haka lub po naprawieniu szkody.

Po wysłaniu formularza, w ciągu 24 godzin (w dni robocze) otrzymasz SMS lub e-mail z informacją, gdzie i kiedy możesz wykonać badanie.

Chcesz umówić się na badanie techniczne?

Przejdź do formularza

Potrzebujesz pomocy?