Opony

Klienci leasingowi

Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu - wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego też ważne jest, aby sezonowa wymiana opon była zaplanowana z odpowiednim wyprzedzeniem i przeprowadzona jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu czy też przed pierwszymi przymrozkami.

Klienci flotowi

Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu - wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego też ważne jest, aby sezonowa wymiana opon była zaplanowana z odpowiednim wyprzedzeniem i przeprowadzona jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu czy też przed pierwszymi przymrozkami.

Poniżej kilka istotnych informacji związanych z wymianą opon.

Kiedy wymieniane są opony w moim samochodzie?

Sezonowa wymiana opon wykonywana jest dwa razy w roku, wymiana opon zimowych na letnie realizujemy od 1 kwietnia oraz opon letnich na zimowe w od 1 października. Dokładne daty rozpoczęcia sezonu oraz wszystkie potrzebne informacje przekazywane są wcześniej do opiekuna floty w Twojej organizacji.

Czy mogę umówić się na wymianę opon bezpośrednio z wybranym przeze mnie warsztatem wulkanizacyjnym?

Przy pierwszym wyborze (nowy samochód) należy skontaktować się z Volkswagen Financial Services. Na podstawie tego zgłoszenia zakupimy i prześlemy opony do wskazanego przez Państwa serwisu.

W przypadku kolejnych sezonów można rezerwować terminy bezpośrednio z warsztatem oponiarskim. Wszystkie ewentualne braki w depozytach (opony zutylizowane) zastępowane są nowymi oponami jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wymiany opon.

Czy mogę wybrać markę i model opon montowanych w użytkowanym przeze mnie pojeździe?

Klasa i typ opon ustalana jest na etapie zawierania umowy z Volkswagen Financial Services. Przy wyborze konkretnego modelu opony w danej klasie kierujemy się jego dostępnością na rynku.

Co zrobić, gdy uchodzi mi powietrze z kół/ mam wbity gwóźdź w oponę itp.?

Jeżeli samochód jest jezdny najlepiej udać się do warsztatu wulkanizacyjnego, w którym była wykonywana wymiana sezonowa.
Jeżeli serwis wulkanizacyjny jest daleko lub samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, prosimy o kontakt z Volkswagen Financial Services.

Uwaga:
Pamiętaj, żeby poinformować serwis o tym, że Twój samochód jest zarządzany przez Volkswagen Financial Services. Nie należy akceptować faktur, ponieważ płatność za usługi zostanie dokonana przez naszą Spółkę.

Potrzebujesz pomocy?