Odbiór pojazdu

Informacje ogólne

Dziękujemy za wybór oferty finansowej Volkswagen Financial Services. O tym, że nowy samochód jest gotowy do odbioru zostaniesz poinformowany przez pracownika salonu dealerskiego, u którego procesowany był Twój wniosek. Pamiętaj o sprawdzeniu wszystkich dokumentów oraz akcesoriów, które zostaną przekazane wraz z pojazdem (lista poniżej), oraz o podpisaniu protokołu odbioru pojazdu.

Niezbędne dokumenty oraz akcesoria:

 1. Dowód rejestracyjny,
 2. Karta pojazdu,
 3. Potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC pojazdu,
 4. 2 komplety kluczyków wraz z pilotami/kodami do zabezpieczeń (jeżeli były zamontowane),
 5. Instrukcja obsługi,
 6. Książka przeglądów (jeżeli dotyczy),
 7. Trójkąt ostrzegawczy,
 8. Gaśnica

Pamiętaj, żeby zapoznać się z instrukcją użytkownika oraz instrukcją/książką obsługi pojazdu, która znajduje się w schowku pod fotelem pasażera. Jeśli tego nie zrobisz, możesz spotkać się z poważnymi konsekwencjami związanymi z użytkowaniem pojazdu.

Po odbiorze nowego samochodu otrzymasz również przesyłkę z listem powitalnym, terminarzem spłat, Tabelą Opłat i Prowizji oraz Regulaminem Czynności Kredytowych i Zabezpieczających. Jeśli wybrałeś nowoczesną formę finansowania w postaci kredytu na nowy samochód z rynkową wartością końcową, otrzymasz również Przewodnik Użytkowania i Zwrotu Pojazdu.

Pamiętaj, że:

 • Jesteś zobowiązany do systematycznej kontroli poziomu płynów silnikowych, takich jak: olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy. Po Twojej stronie jest także pamiętanie o okresowej kontroli poziomu ciśnienia w oponach.
 • Wszelkie przeglądy i naprawy powinieneś wykonywać w autoryzowanych stacjach obsługi zaakceptowanych przez kredytodawcę zgodnie z warunkami, które określają umowa sprzedaży, dokumenty gwarancyjne i wymagania ubezpieczyciela.
 • Przed dokonaniem zmian w pojeździe polegających np. na wmontowywaniu do niego określonych części lub akcesoriów, jego lakierowaniu albo umieszczeniu na nim napisów, musisz uzyskać zgodę Volkswagen Financial Services.

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z naszą infolinią.

Dokumenty do pobrania

Wszystkie ważne informacje znajdziesz w plikach do pobrania.

Potrzebujesz pomocy?