VW FS wspiera Ochotnicze Straże Pożarne

#VWFSpomaga

VW FS dostarcza mobilność

W Volkswagen Financial Services Polska specjalizujemy się w dostarczaniu mobilności. Pod jedną marką oferujemy usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów, usługi serwisowe, ubezpieczenia i bankowość elektroniczną.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Czujemy się częścią społeczności, z której czerpiemy i z którą chcemy dzielić się tym, co uważamy za cenne – kulturą organizacyjną, zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy ekspertami w mobilności, dlatego nasze działania skupiają się na dostarczaniu przemyślanych mobilnych rozwiązań ludziom i instytucjom. Pomagamy odpowiedzialnie, na czas, we właściwych miejscach i adekwatnie do potrzeb.

Pomagamy odpowiedzialnie i reagujemy na czas

Volkswagen Financial Services Polska reaguje na potrzeby i pomaga w działaniach Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Dlaczego jako jedyna instytucja w kraju rozpoczęliśmy tak szeroką współpracę z OSP? Strażak to zawód najwyższego zaufania społecznego, a strażacy ochotnicy często docierają z pomocą przed innymi służbami.

Dlatego mobilność jest dla nich sprawą kluczową.

W czerwcu 2020 r. przekazaliśmy 30 OSP samochody Volkswagen Transporter T6, które wspierały strażaków w walce z epidemią COVID-19. Jesienią 2021 r. flotę Transporterów w służbie OSP uzupełniły Volkswageny Caddy. W tym samym czasie VW FS został partnerem Gali Florianów, zwanej też „Strażackimi Oscarami”: w ramach wsparcia bezpiecznej mobilności ufundowaliśmy główną nagrodę w kategorii Bezpieczeństwo oraz kursy bezpiecznej jazdy dla strażaków ze zwycięskiej OSP.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, w marcu 2022 r. nasza firma przekazała swoje pojazdy kolejnym 20 Ochotniczym Strażom Pożarnym zaangażowanym w pomoc uchodźcom, a dodatkowo użyczyła 10 samochodów na potrzeby Podkarpackiego Oddziału PCK w Rzeszowie. Dołączyliśmy też do akcji pomocy Grupy Volkswagen dla Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym do realizacji szlaku transportu humanitarnego. Do działania ruszyły setki wolontariuszy oraz flota Grupy Volkswagen – pojazdy dostawcze, osobowe i ciężarowe. 
I na tym nie koniec, bo w październiku 2022 r. przekazaliśmy kolejne 5 samochodów w ramach wsparcia dla podkarpackiego PCK, a miesiąc później, już w ramach IV tury, także 10 aut dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Pomagamy odpowiedzialnie i we właściwych miejscach

Czas w przypadku strażaków jest ważny, jednak liczą się również miejsca, do których kierowana jest pomoc. Każda z 80 OSP z całej Polski została zweryfikowana przez VW FS razem ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, aby nasze samochody dotarły do jednostek najbardziej zaangażowanych w walkę z COVID-19 i innymi zagrożeniami.

Pomagamy odpowiedzialnie i adekwatnie do potrzeb

  • Nasze pojazdy są dostosowane do potrzeb strażaków, np. mają napęd 4x4, 6-osobową kabinę, dużą przestrzeń ładunkową.
  •  Samochody VW FS są gotowe do służby, a strażacy nie muszą myśleć o wydatkach – każdy pojazd udostępniliśmy bezpłatnie, wyposażyliśmy w kartę paliwową, wszystkie mają też pełne ubezpieczenie.
  •  Pełna mobilność nie byłaby kompletna bez serwisu – nasze Volkswageny są objęte opieką serwisową, wymieniamy w nich też opony.

Współpraca z OSP w liczbach

Ochotnicze Straże Pożarne działają w niemal każdym rodzaju zagrożenia. Od pożarów i wypadków drogowych, przez wypadki nad wodą, usuwanie skutków wichur i powodzi, po zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas pandemii COVID-19 strażacy transportowali chorych, dostarczali żywność i lekarstwa, odkażali budynki. W okresie suszy monitorowali lasy, drogi ewakuacyjne i zbiorniki pożarowe. Pomagali i wciąż pomagają w transporcie uchodźców z Ukrainy oraz przewożeniu niezbędnych produktów i bagaży. To tylko niektóre z aktywności strażaków ochotników.

Potrzebujesz pomocy?