Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych

VWFS użycza 30 samochodów Ochotniczym Strażom Pożarnym

W czerwcu 2020 roku, w nowej sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19, Volkswagen Financial Services Polska przekazał 30 Volkswagenów Transporterów Ochotniczym Strażom Pożarnym z całej Polski. Bezpłatnie użyczone na pół roku samochody, VWFS wyposażył w karty paliwowe, zostały też ubezpieczone i przygotowane serwisowo do ciężkiej służby. Przestronna 6-osobowa kabina i duża przestrzeń ładunkowa, a także napęd 4x4 zapewniają strażakom pełną mobilność w każdej sytuacji i miejscu.

Jako jedyna instytucja w kraju rozpoczęliśmy na szeroką skalę współpracę z OSP i dzięki temu pomagamy lokalnym społecznościom. Strażak to zawód najwyższego zaufania społecznego, a strażacy ochotnicy docierają zwykle z pomocą przed wszelkimi innymi służbami (#pierwsinamiejscu). Działają w niemal każdym rodzaju zagrożenia, od pożarów, przez usuwanie wody z zalanych terenów, po zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

30 Volkswagenów Transporterów trafiło do jednostek w każdym województwie. Pierwszoplanowym celem działań jest walka ze skutkami COVID-19, ale samochody będą uczestniczyły również w akcjach powodziowych, związanych suszą czy z pożarami (#VWFSpomaga).

Efekty? Tylko do końca lutego 2021 r. strażacy z OSP byli #pierwsinamiejscu dzięki naszym samochodom w ponad 2 500  interwencji.

W tym czasie Volkswageny Transportery VWFS przejechały już razem ze strażakami ochotnikami 170 000 km.

Potrzebujesz pomocy?