Publikacje prasowe

 • Zapraszamy na Impact mobility rEVolution’1806.09.2018

  Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) to jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń poświęconych inteligentnej mobilności. 12 i 13 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, spotkają się przedstawiciele rządu, władz samorządowych, świata nauki, firm z branży motoryzacyjnej i transportowej oraz start-up’y i inwestorzy. Volkswagen Financial Services został partnerem strategicznym tego wydarzenia.

  Czytaj dalej

 • Nowe Audi w zasięgu ręki02.07.2018

  Na pytanie o optymalny samochód dla biznesu większość przedsiębiorców czy menedżerów flot, nim udzieli precyzyjnej odpowiedzi, zapewne najpierw głębiej się zastanowi. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywista, choć z pewnością niezawodność, dostępność i optymalne koszty to aspekty kluczowe.

  Czytaj dalej

 • Po co ci stare auto?01.07.2018

  Zamiast decydować się na kilkuletnie auto, do którego będziesz musiał z roku na rok coraz więcej dokładać, możesz jeździć i cieszyć się nowym samochodem, nie posiadając go na własność. Podobnie jak nie musisz kupować hotelu, żeby się w nim przespać.

  Czytaj dalej

 • Liczy się nie tylko cena01.07.2018

  Wybierając nowy samochód, zwracamy uwagę głównie na jego cenę, ale zapominamy o koszcie użytkowania i utracie wartości. Rozglądając się za nowym samochodem, kierujemy się sercem, oczywiście na miarę swoich możliwości finansowych.

  Czytaj dalej

 • Firmowy samochód może kosztować mniej30.06.2018

  Od czasu, gdy tradycyjny zakup auta firmowego ustąpił miejsca leasingowi lub wynajmowi długoterminowemu, podstawowym czynnikiem stał się całkowity koszt użytkowania. To właśnie był główny temat konferencji zorganizowanej przez Volkswagen Financial Services, w której mieliśmy okazję wziąć udział.

  Czytaj dalej

 • Zakup samochodu do firmy to dopiero początek wydatków29.06.2018

  Koszty zakupu i eksploatacji służbowych pojazdów stanowią w firmach bardzo często drugą pozycję, zaraz po kosztach pracowniczych. To dlatego coraz więcej podmiotów analizuje TCO swojej floty.

  Czytaj dalej

 • Kupuj świadomie25.06.2018

  Dopiero po sprzedaży pojazdu dowiadujemy się, ile kosztowała nas jego eksploatacja. Na szczęście są sposoby, aby z góry poznać wysokość wydatków.

  Czytaj dalej

 • Jak wybrać najlepszy firmowy samochód? Zacznij od TCO23.06.2018

  Wybierając firmowe auto, a tym bardziej flotę pojazdów, warto poświęcić na to trochę czasu. Tu cena zakupu samochodu nie jest i nie powinna być głównym kryterium. Aby podjąć racjonalną decyzję, kluczową wskazówką powinien być TCO – Total Cost of Ownership – czyli całkowity koszt posiadania auta.

  Czytaj dalej

 • Ile kosztuje firmowy samochód?22.06.2018

  Finansowanie zakupu to zaledwie jedna trzecia łącznych kosztów użytkowania samochodu. Całkowite koszty związane z użytkowaniem służbowego samochodu (TCO, czyli Total Cost of Ownership) to znacznie więcej niż cena jego zakupu.

  Czytaj dalej

 • Firmowy samochód może mniej kosztować21.06.2018

  Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, zwany w skrócie TCO (ang. Total Cost of Ownership), stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. W jego skład wchodzą wszystkie wydatki, które ponosi firma w okresie użytkowania pojazdu.

  Czytaj dalej

 • Rekordowe wyniki SEAT-a14.06.2018

  SEAT w Polsce notuje coraz wyższą sprzedaż. Marka poprawiła swój zeszłoroczny wynik rejestracji do klienta prywatnego o 46 proc., rejestrując 1 838 nowych aut (w porównaniu z 1 257 samochodów w okresie styczeń – maj 2017).

  Czytaj dalej

 • Warto liczyć01.06.2018

  Dzisiaj decyzje zakupowe coraz częściej opierają się na dogłębnej analizie. Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, czyli TCO (Total Cost of Ownership) stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. W jego skład wchodzą wszystkie wydatki, które ponosi firma w okresie użytkowania pojazdu.

  Czytaj dalej

 • Polacy wybierają niskie raty kredytu i leasingu01.06.2018

  Nasza obecność na targach Motor Show zbiegła się z naprawdę dobrymi rezultatami sprzedaży samochodów z Grupy Volkswagen oraz rosnącą popularnością kredytu i leasingu z niskimi ratami. W ubiegłym roku wartość samochodowych kredytów detalicznych wzrosła o 25 proc., a umów leasingu detalicznego o 30 proc.

  Czytaj dalej

 • Niskie raty napędzają sprzedaż nowych aut01.06.2018

  Podczas największych w Polsce targów Poznań Motor Show swoje osiągnięcia prezentowały wszystkie marki Grupy Volkswagen. Wyniki Volkswagen Financial Services przedstawił także Mikołai Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Bank Polska S.A.

  Czytaj dalej

 • Firmowy samochód nie musi być drogi30.05.2018

  Każdy przedsiębiorca powinien znać koszty eksploatacji swojej floty, niezależnie od tego, czy w jej skład wchodzą dwa auta, czy jest ich kilkadziesiąt.

  Czytaj dalej

 • Finansowy klucz do zakupu pojazdu29.05.2018

  Całkowite koszty użytkowania, znane pod anglojęzycznym skrótem TCO, zawierają wszystkie wydatki poniesione na zakup i użytkowanie samochodu służbowego: od ceny zakupu i zużytego w całym okresie eksploatacji paliwa po opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego, opłaty środowiskowe i drogowe czy abonamenty GPS.

  Czytaj dalej

 • Przyszłość motoryzacji22.05.2018

  O nowoczesnych narzędziach wspomagających zarządzanie flotą oraz o przyszłości motoryzacji i mobilności podczas Poznań Motor Show mówili przedstawiciele Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • TCO to biblia w zarządzaniu flotą21.05.2018

  Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, zwany w skrócie TCO (Total Cost of Ownership) stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. TCO pozwala przedsiębiorcom precyzyjnie określić takie koszty, dlatego zyskuje coraz większą popularność również wśród firm z sektora MŚP, w tym mikroprzedsiębiorstw.

  Czytaj dalej

 • Firmowy samochód może kosztować mniej21.05.2018

  Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, zwany w skrócie TCO (Total Cost of Ownership), stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. W jego skład wchodzą wszystkie wydatki, które ponosi firma w okresie użytkowania pojazdu.

  Czytaj dalej

 • Finansowanie samochodów20.05.2018

  O wynikach VWFS oraz o nowoczesnych metodach finansowania zakupu aut wypowiedzieli się podczas Poznań Motor Show przedstawiciele Volkswagen Financial Services oraz marek należących do grupy Volkswagen

  Czytaj dalej

 • TCO – jak wpływa na koszty firmowych aut?18.05.2018

  Pojęcie floty firmowych pojazdów jeszcze niedawno kojarzyło się z przynajmniej kilkunastoma służbowymi autami. Obecnie jednak za „flotę" można uznać na przykład dwa samochody. Niezależnie od liczby, jednym z najważniejszych czynników związanych z firmowym parkiem pojazdów jest koszt jego utrzymania.

  Czytaj dalej

 • Firmowy samochód może kosztować mniej. Niezależnie od wielkości firmy17.05.2018

  Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, zwany w skrócie TCO (Total Cost of Ownership) stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. W jego skład wchodzą wszystkie wydatki, które ponosi firma w okresie użytkowania pojazdu.

  Czytaj dalej

 • TCO – co to jest i jak wpływa na koszty firmowych aut?10.05.2018

  Pojęcie floty firmowych pojazdów jeszcze niedawno kojarzyło się z przynajmniej kilkunastoma służbowymi autami. Obecnie jednak za „flotę” można uznać na przykład dwa samochody. Niezależnie od liczby, jednym z najważniejszych czynników związanych z firmowym parkiem pojazdów jest koszt jego utrzymania.

  Czytaj dalej

 • Ekspert radzi – Optymalizacja kosztów utrzymania samochodów w firmie09.05.2018

  Według oficjalnych danych statystycznych, w naszym kraju zarejestrowanych jest około dwa miliony aktywnych firm, z których wiele posiada samochody. Zarządzając parkiem pojazdów w dużych firmach, menadżerowie korzystają z różnych narzędzi umożliwiających skuteczne zbilansowanie i ograniczanie wydatków przeznaczanych na auta.

  Czytaj dalej

 • Jak sfinansować elektromobilność? – wywiad z Mikołajem Woźniakiem, prezesem Volkswagen Bank Polska08.05.2018

  Z Mikołajem Woźniakiem, prezesem zarządu Volkswagen Bank Polska rozmawiamy o tym, jak w dzisiejszych czasach zmienia się finansowanie pojazdów.

  Czytaj dalej

 • Motoryzacja jutra z nowoczesnym finansowaniem07.05.2018

  Podczas targów Poznań Motor Show 2018, które odbyty pod hasłem „Motoryzacja Jutra" - można było zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier oraz samochodów koncepcyjnych, w tym europejską premierę nowego Volkswagena Touarega. Jednak nowości motoryzacyjne to nie tylko pojazdy.

  Czytaj dalej

 • (R)ewolucja na rynku aut nowych i używanych19.06.2018

  Klienci chętnie będą wymieniać samochody na nowe lub używane, ale „młode", a import z czasem zmaleje - przekonuje prezes Volkswagen Bank Polska.

  Czytaj dalej

 • Nowoczesne finansowanie napędza sprzedaż nowych aut Grupy Volkswagen27.04.2018

  Podczas największych w Polsce targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show swoje osiągnięcia prezentowały wszystkie marki samochodowe należące do Grupy Volkswagen. Wyniki Volkswagen Financial Services przedstawił także na konferencji prasowej Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Bank Polska SA

  Czytaj dalej

 • Volkswagen Financial Services: 25-proc. wzrost w kredytach na auta w 2017 roku26.04.2018

  Grupa spółek należących do Volkswagen Financial Services (VWFS) zanotowała w 2017 roku wzrost wartości umów kredytowych o 25 proc., a leasingowych – o 30 proc.

  Czytaj dalej

 • Finansowanie rozruszało sprzedaż25.04.2018

  Nowe oferty zdobywają szturmem rynek, co widać na Poznań Motor Show.

  Czytaj dalej

 • Łowcy i farmerzy12.04.2018

  Rozwój nowych technologii powoduje, że konsumenci mogą czerpać coraz więcej korzyści z użytkowania przedmiotów bez konieczności ich posiadania. Tym samym na popularności zyskują produkty leasingowe. Od firm wymagają one modelu sprzedaży nastawionego na dbanie o relacje z klientem i budowanie jego lojalności wobec marki. O tym, jak radzić sobie z nowymi wyzwaniami, mówi Mikołaj Woźniak, prezes zarządu Volkswagen Bank Polska.

  Czytaj dalej

 • Nowoczesne finansowanie napędza sprzedaż nowych aut Grupy Volkswagen06.04.2018

  Czytaj dalej

 • Niskie raty za samochody dla małych firm i nie tylko04.04.2018

  Firmy, które planują systematyczną wymianę służbowych samochodów na nowe bez angażowania się w ich sprzedaż, mogą wiele zaoszczędzić — dzięki leasingowi z niskimi ratami.

  Czytaj dalej

 • Ubezpieczenie - ważny składnik TCO31.03.2018

  Koszty związane z utrzymaniem floty samochodowej nie kończą się wraz z zakupem wybranych modeli samochodów czy ich późniejszym serwisowaniem i naprawami. Jak wszystkie pojazdy, poruszające się po polskich drogach, muszą one też być ubezpieczone, stąd jedną z kluczowych kwestii staje się wybór optymalnego zakresu ochrony aut.

  Czytaj dalej

 • Zapraszamy na Motor Show 2018!30.03.2018

  Już 5 kwietnia rozpoczyna się największe w Polsce święto motoryzacji – Motor Show. Co roku ta impreza przyciąga na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tysiące miłośników samochodów i motocykli. W Motor Show tradycyjnie biorą udział marki samochodowe Grupy Volkswagen, a także Volkswagen Financial Services. Zapraszamy do naszej hali – numer 3A!

  Czytaj dalej

 • Jak Feniks z popiołów29.03.2018

  SEAT | Odrodzona marka w szóstym roku funkcjonowania nowej sieci bije rekordy popularności, w dużej mierze dzięki nowoczesnemu finansowaniu.

  Czytaj dalej

 • Życie po leasingu, czyli koniec umowy19.03.2018

  Niskie miesięczne raty, wiele przydatnych dodatkowych usług i bezproblemowa eksploatacja auta przez kilka lat. To tylko wybrane cechy leasingu z rynkową wartością końcową. Co jednak dzieje się, gdy umowa dobiega końca?

  Czytaj dalej

 • Szacowanie "rezyduala" to osobna dyscyplina biznesu15.03.2018

  Chcąc zająć się na poważnie określaniem wartości rezydualnej, dealerzy powinni najpierw zbudować profesjonalny dział aut używanych. Nigdy odwrotnie – przekonuje Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce.

  Czytaj dalej

 • Trzeba szukać nowych rozwiązań12.03.2018

  Koncepcje kreowania łańcuchów wartości i modele biznesowe cały czas się zmieniają, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Jednak w dobie technologicznej rewolucji branża motoryzacyjna będzie musiała przemyśleć swoje założenia na nowo. O tym, jakie trendy można zaobserwować w motoryzacji i jak zarządzać procesami, by zachować elastyczność w okresie dynamicznych zmian, mówi Mikołaj Woźniak, prezes zarządu Volkswagen Bank Polska.

  Czytaj dalej

 • Optymalizacja kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych03.03.2018

  Koszty związane z utrzymaniem floty samochodowej nie kończą się wraz z zakupem wybranych modeli samochodów czy ich późniejszym serwisowaniem i naprawami. Jak wszystkie pojazdy poruszające się po polskich drogach, muszą one też być ubezpieczone, stąd jedną z kluczowych kwestii staje się wybór optymalnego zakresu ochrony aut.

  Czytaj dalej

 • 4Mobility i Audi z car sharingiem w Poznaniu05.03.2018

  Czytaj dalej

 • Polacy wybierają lepiej wyposażone auta28.02.2018

  Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu znaczna część używanych aut dostępnych na rynku wtórnym w naszym kraju, w szczególności tych mających flotowy rodowód, była jednolicie i dosyć ubogo wyposażona. Obecnie sytuacja jest inna: Polacy konfigurujący nowe auta dobierają do nich coraz bogatsze wyposażenie i dodatkowe elementy, w tym usługi serwisowe.

  Czytaj dalej

 • Firmy idą na zakupy27.02.2018

  Nadchodzące miesiące powinny przebiegać pod znakiem dynamicznych wzrostów rejestracji wśród klientowi firmowych. To dla dealera jeden z ostatnich momentów na wejście w ten segment.

  Czytaj dalej

 • Przy zmianie technologii ważne jest umiarkowanie22.02.2018

  O ewolucji, jaka czeka motoryzację w niedalekiej przyszłości, mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Bank Polska S.A.

  Czytaj dalej

 • Samochody z pewnego źródła15.02.2018

  Atrakcyjne formy finansowania zakupu aut zachęciły nabywców do wyboru nowych modeli.

  Czytaj dalej

 • Limuzyna lub SUV w niskich ratach05.02.2018

  Klasyczny leasing ma tę zaletę, że pod koniec umowy możemy kupić auto za symboliczną złotówkę. Dla coraz większej liczby klientów biznesowych najważniejsza jest jednak możliwość korzystania z samochodu, a jego posiadanie to zbędna ekstrawagancja.

  Czytaj dalej

 • Ciebie i twoją firmę stać na nowy samochód31.01.2018

  Po trzech latach od wprowadzenia przez Volkswagen Financial Services na polskim rynku oferty finansowania z rynkową wartością końcową wybiera ją już ponad 50 proc. kupujących samochody marek Grupy Volkswagen.

  Czytaj dalej

 • Ranking najlepszych kont firmowych wg. Bankier.pl – styczeń 2018 r.30.01.2018

  Nowy rok nie przyniósł większych zmian w tabeli opłat i prowizji firmowych rachunków bankowych. Przedsiębiorcy nie mają co liczyć na obniżki cen usług, a tym bardziej na znalezienie konta za „prawdziwe 0 zł”.

  Czytaj dalej

 • Przyszłość należy do mobilności23.01.2018

  Coraz większa liczba klientów prywatnych i firmowych chce jeździć nowymi samochodami, płacąc jak najmniej i otrzymując jak najwięcej. Jednocześnie zmienia się ich pojęcie mobilności – nie muszą już mieć auta na własność, tylko chcą z niego swobodnie korzystać, realizując swoje potrzeby czy cele biznesowe. Katalizatorem tych zmian są nowoczesne produkty finansowe i rozwijające się technologie.

  Czytaj dalej

 • Nowoczesny leasing to większe możliwości15.01.2018

  Kapitał na inwestycje to rzecz bezcenna w każdej firmie i stąd ogromne powodzenie leasingu operacyjnego. Dzięki niemu, by móc korzystać np. z samochodu, nie trzeba wydawać gotówki, zostawiając ją na pilniejsze potrzeby. Nowoczesny leasing z niskimi ratami daje jednak jeszcze większe możliwości.

  Czytaj dalej

 • Nowy samochód na niskie raty08.01.2018

  Samochód, niegdyś uznawany za inwestycję na długie lata, dziś coraz częściej jest traktowany jako użyteczne narzędzie, które co kilka lat można zmieniać na nowe. Miesięczne raty mogą być przy tym ponad dwukrotnie niższe od tych w klasycznym kredycie samochodowym lub leasingu.

  Czytaj dalej

 • Nowy Volkswagen Polo za 445 zł02.01.2018

  Wystarczy nieco ponad 400 zł miesięcznie, aby wyjechać z salonu nowym samochodem. Volkswagen Financial Services oferuje kredyt i leasing z niskimi ratami, które nie uszczuplą domowego budżetu.

  Czytaj dalej

 • Nowa kampania Volkswagen Group Polska27.12.2017

  W grudniu 2017 roku ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna Volkswagen Group Polska pod nazwą „Ubezpieczenia bez wpadek na każdy wypadek”, w której udział wziął aktor Jan Peszek. Jej celem jest zwiększenie świadomości kierowców w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

  Czytaj dalej

 • Co zrobić, by płacić mniej za firmowe samochody?12.12.2017

  Leasing z rynkową wartością końcową jest ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których budżet pozwala na regularne spłacanie określonej stałej miesięcznej raty, oraz którzy cenią komfort jeżdżenia nowym samochodem i za 3 albo 4 lata planują przesiąść się do najnowszego modelu.

  Czytaj dalej

 • Niskie raty w nowoczesnym kredycie i leasingu od VWFS11.12.2017

  Samochód, niegdyś uznawany za inwestycję na całe życie, obecnie traktowany jest raczej jak użyteczne narzędzie, które co kilka lat można zmieniać na nowe. Ułatwiają to nowoczesne produkty finansowe, dzięki którym co miesiąc można płacić za swój pojazd niskie raty, a pod koniec umowy zadecydować o jego dalszym losie. Jednym z prekursorów takich rozwiązań na polskim rynku jest Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Wartość końcowa ma kluczowe znaczenie05.12.2017

  Kupując samochody warto sprawdzić ich wartości rezydualne, bo przy odsprzedaży różnice mogą być znaczące.

  Czytaj dalej

 • Klucz do mobilności30.11.2017

  Wywiad w magazynie Menadżer Floty z Danielem Trzaskowskim, dyrektorem zarządzającym Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

  Czytaj dalej

 • 100 tys. ciężarówek MAN z polskiej fabryki27.11.2017

  Z fabryki samochodów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach, po 10 latach od otwarcia zakładów, zjechał stutysięczny egzemplarz.

  Czytaj dalej

 • Cena zakupu to nie wszystko23.11.2017

  Szukając nowego samochodu, także dla firmy, często zwracamy uwagę na jego cenę wraz z wybranym przez nas wyposażeniem. Tyle że to nie jest najlepszy sposób na podjęcie trafnej decyzji. W biznesie liczy się bowiem także koszt użytkowania, a różnice w tym względzie mogą być ogromne.

  Czytaj dalej

 • 20 lat Volkswagen Leasing w Polsce15.11.2017

  Rozmowa z Danielem Trzaskowskim, dyrektorem zarządzającym Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w magazynie Euroflota.

  Czytaj dalej

 • Dobre auto na niskie raty10.11.2017

  Zakup samochodu za gotówkę powoli odchodzi w przeszłość. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom finansowym teraz nikt nie musi wykładać dużych pieniędzy, by korzystać z samochodu, szczególnie w firmie. Umożliwia to odpowiednio skonstruowana oferta leasingu.

  Czytaj dalej

 • ŠKODA Kredyt Niskich Rat ze Złotym Godłem Quality International 201703.11.2017

  W XI edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2017, Złote Godło w kategorii QI Product zdobyły dwa bliźniacze produkty finansowe ŠKODA Financial Services: ŠKODA Kredyt Niskich Rat i ŠKODA Leasing Niskich Rat.

  Czytaj dalej

 • Liczy się nie tylko cena zakupu31.10.2017

  W kosztach utrzymania firmowych samochodów należy brać pod uwagę cenę zakupu oraz odsprzedaży auta.

  Czytaj dalej

 • Nowe pojęcie mobilności24.10.2017

  Wywiad z Danielem Trzaskowskim, dyrektorem zarządzającym Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce.

  Czytaj dalej

 • Samochód łatwo dostępny18.10.2017

  Wybierając auto dla firmy warto sprawdzić, czy korzystniejszy od tradycyjnego leasingu nie będzie leasing z rynkową wartością końcową.

  Czytaj dalej

 • Volkswagen Leasing chce być liderem rynku CFM06.10.2017

  Volkswagen Leasing od kilku lat jest w naszym kraju liderem rankingu rejestracji samochodów osobowych na firmy. Według dostępnych obecnie danych, po ośmiu miesiącach tego roku spółka zarejestrowała w Polsce blisko 17 tysięcy samochodów osobowych. Tymczasem zajmujące drugą pozycję PKO Leasing (i to nawet mimo niedawnego przejęcia Raiffeisen Leasing) zdołało zarejestrować niespełna 10 tysięcy pojazdów.

  Czytaj dalej

 • Młodzi rzucają branży wyzwanie05.10.2017

  Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Management Volkswagen Financial Services

  Czytaj dalej

 • Mobilność według Volkswagen Leasing02.10.2017

  Czym jest mobilność? Według definicji słownikowych to ruchliwość, zdolność do zmiany miejsca, łatwość przystosowywania się do zmian. Z kolei według badań Volkswagen Financial Services, mobilność to nie tylko przemieszczanie się, ale i wygoda oraz szybkość. Synonimem mobilności jest, zdaniem badanych, samochód.

  Czytaj dalej

 • ŠKODA Leasing Niskich Rat, czyli jakość bez kompromisów20.09.2017

  Volkswagen Financial Services od lat proponuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania finansowe. Nic dziwnego zatem, że produkty ŠKODA Leasing Niskich Rat oraz bliźniaczy ŠKODA Kredyt Niskich Rat otrzymały najwyższą nagrodę – Złote Godło – w kategorii QI Product w konkursie Najwyższa Jakość Quality International 2017.

  Czytaj dalej

 • Tiguan - na każdą drogę02.08.2017

  Może masz swoje ulubione jezioro, do którego prowadzi wyboista szutrowa droga, a może po prostu lubisz bezpieczną jazdę po asfalcie, którą zapewnia napęd na cztery koła?

  Czytaj dalej

 • ŠKODA Leasing Niskich Rat i ŠKODA Kredyt Niskich Rat ze Złotym Godłem Quality International 201705.07.2017
  W XI edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2017, Złote Godło w kategorii QI Product zdobyły dwa bliźniacze produkty finansowe Volkswagen Financial Services: ŠKODA Leasing Niskich Rat i ŠKODA Kredyt Niskich Rat.

  Czytaj dalej

 • Volkswagen Bank Polska Najlepszym Bankiem 201722.06.2017
  Podczas Wieczoru Bankowego, który odbył się w środę 21 czerwca br. w hotelu Radisson w Warszawie, wręczono nagrody 25. edycji konkursu „Najlepszy Bank 2017”. Volkswagen Bank Polska już po raz drugi z rzędu zwyciężył w kategorii małych i średnich banków komercyjnych.

  Czytaj dalej

 • SEAT Alhambra na wakacje08.06.2017
  SEAT Alhambra to samochód, w którym nawet duża rodzina może komfortowo podróżować. Marka pomyślała o wszystkim, od siedmiu poduszek powietrznych do trzeciego rzędu siedzeń. Ile trzeba wydać, aby móc wybrać się na wakacyjny wyjazd nową elegancką Alhambrą?

  Czytaj dalej

 • Małe i średnie firmy wybierają mobilność24.05.2017
  Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw stanowią większość polskich podmiotów gospodarczych. Jest ich około 2 mln, co przekłada się na olbrzymi potencjał zakupowy. Stosunkowo niedawno ta obiecująca grupa klientów zaczęła pełniej korzystać z zalet wynajmu długoterminowego pojazdów i leasingu z usługami dodatkowymi.

  Czytaj dalej

 • Oferta leasingu Audi dla klientów prywatnych wyróżniona nagrodą Innowacja 201606.04.2017
  W marcu br. Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych uzyskał tytuł „Innowacja 2016”. Ten nowoczesny leasing konsumencki to propozycja dla osób, które nie chcą dużo wydawać na samochód, a pieniądze wolą przeznaczyć na inwestycje, przyjemności czy inne cele. Nagrodzony produkt marka Audi wprowadziła we współpracy z Volkswagen Financial Services jesienią 2016 roku. Jakie innowacyjne rozwiązania oferuje indywidualnym klientom Audi Perfect Lease?

  Czytaj dalej

 • Flota samochodowa w zasięgu MŚP23.03.2017
  W Polsce rozpoczyna się boom na finansowanie samochodów razem z dodatkowymi usługami dla firm z sektora MŚP. Jedną z dróg oswojenia przedsiębiorców z bardziej zaawansowanymi produktami jest analiza TCO, czyli całkowitego kosztu utrzymania firmowych samochodów. Pozwala zaplanować wydatki związane z eksploatacją aut na kilka lat, obejmujących np. okres umowy leasingu lub wynajmu pojazdów.

  Czytaj dalej

 • Nie musisz kupować, żeby używać20.03.2017
  Od niemal roku sprzedaż marki Volkswagen Samochody Użytkowe z powodzeniem wspiera nowa oferta leasingu – Profit Lease. W Profit Lease klient prowadzący firmę może finansować swój pojazd bez konieczności jego zakupu. Miesięczne raty są wyjątkowo niskie, a po 3 albo 4 latach auto można po prostu oddać. Leasing Profit Lease został przygotowany specjalnie dla użytkowych pojazdów marki przez Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Leasing Audi dla biznesu20.03.2017
  Wśród nowoczesnych produktów finansowych wprowadzonych na polskim rynku w ciągu ostatnich 2-3 lat, mało który zdobył takie uznanie nabywców jak Audi Perfect Lease. W 2016 roku umowy leasingowe na Audi Perfect Lease podpisała niemal połowa wszystkich biznesowych klientów marki Audi, mających do wyboru różne produkty finansowe w ramach Audi Financial Services, w tym klasyczny leasing z tzw. jednoprocentowym wykupem.

  Czytaj dalej

 • Płać mniej za nowe Audi30.12.2016
  Zamiast inwestować gotówkę w zakup auta albo płacić wysoką ratę kredytu czy leasingu, postaw na Audi Perfect Lease. Dzięki tej nowoczesnej formie finansowania nowe Audi jest bliżej, niż myślisz.

  Czytaj dalej

 • Porsche z ambasadorem30.12.2016
  O samochodach Porsche mówi się, że perfekcyjnie spełniają potrzeby kierowcy – zachwycają niesamowitymi osiągami, uwodzą świetnie skrojonym wnętrzem i aurą sportowego luksusu. Teraz auta Porsche są dostępne m.in. w atrakcyjnej ofercie finansowej – Porsche Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Stać Cię na luksus29.12.2016
  Niewiele rzeczy potrafi tak skutecznie podkreślić status faceta, jak sportowy samochód. Wybierz auto takie jak nowe Audi A5 Coupé, którym możesz jeździć, płacąc niskie miesięczne raty.

  Czytaj dalej

 • Kodiaq jak w abonamencie27.10.2016
  ŠKODA Kodiaq to pierwszy duży SUV czeskiej marki – przestronny, komfortowy, który może mieć napęd na cztery koła. Aby nim jeździć, nie trzeba wykładać gotówki – można skorzystać z kredytu, dostosowanego do własnego portfela.

  Czytaj dalej

 • Nowe Audi w męskim stylu26.10.2016
  Nowoczesny samochód to wyznacznik Twojego charakteru, stylu i statusu. A dzięki nowej formie finansowania – Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych – najnowszym modelem Audi możesz jeździć, płacąc jedynie niską miesięczną ratę.

  Czytaj dalej

 • Zwracasz auto i co dalej?20.10.2016
  Nowe formy finansowania (dostępne m.in. w markach Grupy VW), pozwalają na regularną wymianę auta na nowe. To propozycja dla tych, którym zależy na jak najniższym miesięcznym koszcie użytkowania pojazdu, a także wygodnej i bezproblemowej wymianie na nowy. Oto scenariusze zakończenia takiej umowy.

  Czytaj dalej

 • Prosta droga do nowego auta28.09.2016
  Zakup auta z salonu to duży wydatek, ale zamiast od razu płacić górę pieniędzy, możesz skorzystać m.in. z kredytu lub leasingu konsumenckiego.

  Czytaj dalej

 • Polscy klienci wybierają Audi Perfect Lease27.09.2016
  W sierpniu 2016, ponad 132 tysiące klientów z całego świata wybrało samochody marki Audi. Na rynku polskim również zanotowano znaczny wzrost sprzedaży - o 37,8 procent w porównaniu z sierpniem roku ubiegłego.

  Czytaj dalej

 • Potrzeba posiadania samochodu wśród Polaków25.08.2016
  Zmieniająca się rola kobiet w życiu rodzinnym i życiu zawodowym sprawia, że auto jest dziś dla kobiet artykułem pierwszej potrzeby.

  Czytaj dalej

 • Mobilność a prawo jazdy18.08.2016
  W Polsce prawo jazdy ma 9 mln kobiet i 11 mln mężczyzn. Panie jednak szybko nadrabiają braki – aż 87% młodych Polek, które nie zrobiły jeszcze uprawnień, planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie kursu.

  Czytaj dalej

 • Co dla Polek oznacza bycie mobilną11.08.2016
  Kobietom coraz bardziej zależy na mobilności, rozumianej szerzej niż zwykłe przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Mobilność rozumiana jest również jako szybkość, wygoda i niezależność. Polki chcą być mobilne, potrzebują mobilności i częściej niż panowie pozytywnie ją kojarzą.

  Czytaj dalej

 • Audi Perfect Lease teraz także dla klientów prywatnych09.08.2016
  Wprowadzając Audi Perfect Lease dla Klientów prywatnych kontynuujemy naszą strategię promowania użytkowania samochodu bez konieczności jego posiadania. Nazywamy to kluczem do mobilności. Robimy to poprzez atrakcyjnie niskie raty miesięczne, dla wybranych modeli nawet bez opłaty wstępnej.

  Czytaj dalej

 • Coraz więcej aut marki Volkswagen w nowoczesnym finansowaniu01.08.2016
  W pierwszej połowie 2016 Volkswagen odnotował 23-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych samochodów osobowych, kończąc pierwsze półrocze z wynikiem 20.389 egzemplarzy. z każdym miesiącem w tym okresie rosła też popularność nowoczesnego finansowania EasyDrive.

  Czytaj dalej

 • Czy wierzymy w mobilność bez samochodu?29.07.2016
  Mobilność kojarzy nam się przede wszystkim z ruchem tzn. przemieszczaniem się i zmianą miejsca. O skojarzenia z mobilnością zapytał Polaków Ipsos w badaniu „Mobilność w oczach Polaków” zrealizowanym dla Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • 5 kroków do perfekcji - Audi Perfect Lease oczami klientów26.07.2016
  Nowoczesne finansowanie, w tym leasing z niskimi ratami i wysoką wartością wykupu, zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku. w przypadku marki Audi potwierdzają to sami klienci, którzy w maju 2016 roku opowiedzieli, jak oceniają swoją przygodę z Audi Perfect Lease.

  Czytaj dalej

 • Własny samochód – kaprys czy konieczność?26.07.2016

  Czytaj dalej

 • ŠKODA po kolejnym rekordowym półroczu w Polsce20.07.2016
  W czerwcu zarejestrowano w Polsce 4 969 samochodów ŠKODY, zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich marek obecnych w Polsce. To dobre zakończenie bardzo udanego pierwszego półrocza, w którym czeska marka utrzymała swoją pozycję lidera polskiego rynku i sięgnęła po kolejne rekordy popularności.

  Czytaj dalej

 • Samochód zastępczy w ubezpieczeniu RTI - nowe rozwiązanie w ofercie VWFS12.07.2016

  Czytaj dalej

 • Mobilność to przyszłość08.07.2016
  Wywiad z Knutem Krösche, dyrektorem ds. międzynarodowych flot, usług posprzedażnych i pojazdów używanych w Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Branża doceniła spółki Volkswagen Financial Services29.06.2016
  W czerwcu br. do spółek Volkswagen Financial Services trafiły cztery prestiżowe nagrody branży finansowej.

  Czytaj dalej

 • Podsumowanie projektu edukacyjnego VWFS i Money.pl02.06.2016
  W połowie maja 2016 roku zakończył się projekt edukacyjny Volkswagen Financial Services prowadzony we współpracy z portalem Money.pl. W ciągu czterech miesięcy ponad 200 000 unikalnych użytkowników miało okazję bliżej poznać metody nowoczesnego finansowania dedykowane markom Grupy Volkswagen.

  Czytaj dalej

 • Fleet Awards 2016 dla Volkswagen Financial Services w kategorii Remarketing05.05.2016
  Polska branża flotowa wybrała najlepsze produkty i usługi flotowe w plebiscycie Fleet Awards 2016. W kategorii Remarketing po raz drugi z rzędu najwięcej głosów zdobył Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Volkswagen Bank Polska liderem kredytów gotówkowych w rankingu TotalMoney.pl12.04.2016

  Kredyty gotówkowe oferowane przez Volkswagen Bank Polska są dla klientów, według kwietniowego rankingu TotalMoney.pl, najatrakcyjniejszym i najniższym kosztowo rozwiązaniem.

  Czytaj dalej

 • Motor Show 2016, czyli festiwal mobilności04.04.2016

  Dla fanów samochodów wiosna przychodzi nie w trzecim tygodniu marca, ale kilka dni później, kiedy rozpoczyna się największe motoryzacyjne święto w Polsce: w dniach 31 marca – 3 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbył się Motor Show. W tegorocznej edycji targów przez kilka dni zwiedzający mieli okazję zobaczyć blisko tysiąc aut, wśród nich gorące nowości marek należących do Grupy Volkswagena.

  Czytaj dalej

 • Daniel Trzaskowski ponownie wybrany do Zarządu PZWLP21.03.2016

  Daniel Trzaskowski, Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services, drugi raz z rzędu został wybrany Członkiem Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Wybory nowych władz odbyły się podczas Walnego Zebrania PZWLP 11 marca 2016 roku.

  Czytaj dalej

 • Mobilność Polek, czyli szybkość, wygoda i niezależność14.03.2016
  Kobiety podejmują wyzwania i stawiają czoła nowym obowiązkom. Chcą być mobilne, a tym samym niezależne – taki obraz polskich kobiet wyłania się z badania „Mobilna Polka”, przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Volkswagen Financial Services.

  Czytaj dalej

 • Volkswagen Financial Services – nowa marka usług finansowych na polskim rynku10.02.2016

  Wprowadzenie marki korporacyjnej Volkswagen Financial Services do Polski lokalnie oznacza uproszczenie komunikacji marketingowej dla naszych spółek, z całą gamą usług pod jedną marką: „Volkswagen Financial Services - Bank. Leasing. Ubezpieczenia. Mobilność.”

  Czytaj dalej

 • Polaków stać na nowy samochód01.01.2016
  Rozmowa z Prezesem Zarządu Volkswagen Bank Polska Mikołajem Woźniakiem

  Czytaj dalej

Stronicowanie
 • 5 na stronie
 • 10 na stronie
 • zobacz wszystkie

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi).