Kim jesteśmy?

 

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services dostarcza rozwiązania finansowe dla wszystkich marek samochodowych Grupy Volkswagen, na 51 rynkach świata.

Bank. Leasing. Ubezpieczenia. Mobilność. - to kluczowe obszary działania VWFS.

Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów dla Klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość elektroniczną. Mobilność – wyraża orientację na dynamicznie zmieniające się potrzeby Klientów i przyszłe kierunki rozwoju rynku. To połączenie nowoczesnych usług i produktów finansowych z tradycyjnym biznesem motoryzacyjnym.

Pod marką Volkswagen Financial Services działają w Polsce trzy spółki:

 • Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce – usługi bankowe
 • Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce – leasing i mobilność
 • Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. – ubezpieczenia

 

Volkswagen Bank

Volkswagen Bank Polska S.A. działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku po otrzymaniu licencji bankowej od NBP. Volkswagen Bank wchodzi w skład holdingu Volkswagen Financial Services AG, ramienia finansowego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG i specjalizuje się w finansowaniu samochodów marek należących do koncernu Volkswagen.

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce oferuje swoim Klientom najnowocześniejsze rozwiązania finansowe gwarantujące wygodę i pełną mobilność.

 • Konta osobiste i firmowe
 • Lokaty dla Klientów indywidualnych i firm
 • Kredyty dla Klientów indywidualnych i firm na zakup samochodów nowych i używanych
 • Kredyty gotówkowe dla Klientów indywidualnych

Strategia Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce opiera się na działalności kredytowej i depozytowej. Dominującą aktywnością jest kredytowanie zakupu samochodów marek należących do koncernu Volkswagen oraz finansowanie działalności salonów dealerskich. Jesteśmy pionierami bankowości elektronicznej dostępnej dotychczas pod marką Volkswagen Bank. Oferujemy konta, lokaty i kredyty zawsze elastyczne, nowoczesne i zapewniające pełną mobilność.


 

Volkswagen Leasing

Działalność leasingowa została rozpoczęta w 1998 roku, natomiast od 30 maja 2014 roku prowadzona jest przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, z siedzibą w Warszawie.

Volkswagen Leasing oferuje usługi leasingu oraz finansowania i zarządzania flotą zarówno Klientom korporacyjnym, jak i mniejszym przedsiębiorcom. Finansując zakup marek samochodowych koncernu Volkswagen, zapewnia profesjonalne doradztwo flotowe oraz dostarcza nowoczesne rozwiązania umożliwiające wygodne zarządzanie firmowym parkiem samochodowym.

 • Leasing operacyjny
 • Leasing z wysokim wykupem
 • Wynajem długoterminowy
 • Zarządzanie flotą
 • International Fleet Management

 

Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy

Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. powstał w 1998 roku, a od czerwca 2001 roku jest spółką zależną Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Zgodnie z podstawowym zakresem swojej działalności Spółka pełni funkcję agenta ubezpieczeniowego.

Swoim Klientom, zarówno indywidualnym, jak i firmowym, Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy proponuje dedykowane rozwiązania, gwarantujące pewność i pełną ochronę w zależności od indywidualnych oczekiwań.

 • Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych
 • Ubezpieczenie kosztów napraw
 • Program Gwarantowane Auto

Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. wraz ze swoimi wieloletnimi partnerami ubezpieczeniowymi koncentruje działania na rozwoju dedykowanej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów kupujących fabrycznie nowe samochody oraz odnawiających polisy. Spółka ściśle współpracuje z autoryzowanymi dealerami samochodowymi Grupy Volkswagen w zakresie obsługi produktów ubezpieczeniowych.

Rozwiązania ubezpieczeniowe powstają we współpracy z największymi zakładami ubezpieczeń: TUiR Allianz Polska, STU Ergo Hestia i Uniqa TU.

 

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).