Zmiana metody logowania i autoryzacji transakcji

26.08.2019

Szanowni Państwo,

Wejście w życie, uchwalonej przez Parlament Europejski, dyrektywy PSD2 to duże wydarzenie na rynku bankowym. Nowa dyrektywa ma na celu podniesienie bezpieczeństwa transakcji i rozwój elektronicznych usług bankowych.

Volkswagen Bank, jako organizacja, która zawsze jest zgodna ze standardami, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. W związku z tym 14 września 2019 roku planujemy wdrożenie nowego systemu bankowości elektronicznej. Obecna wersja systemu transakcyjnego zostanie wyłączona. W dalszym ciągu aktywna pozostanie usługa Biznes Banking, która zostanie zmieniona w późniejszym terminie.

Nowa bankowość elektroniczna będzie w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych, dzięki czemu będzie łatwo dostępna, nie tylko z poziomu komputera, ale również tabletu lub smartfona.

Zmiany będą dotyczyły również sposobu logowania do bankowości i autoryzacji zleceń za jej pośrednictwem. Odbywać się one będą przy pomocy aplikacji mobilnej – VWFS Token Mobilny. Token będzie wymagał instalacji na urządzeniu mobilnym wspieranym przez system operacyjny iOS (wersja 9.0 lub wyższa) lub Android (wersja 6.0 lub wyższa). Dotychczasowa metoda autoryzacji za pośrednictwem haseł sms zostanie wyłączona.

O nadchodzących zmianach będziemy informować na bieżąco, aby nasi obecni i przyszli klienci byli na nie w pełni przygotowani.

Z wyrazami szacunku
Daria Pawęda
Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta

Potrzebujesz pomocy?