Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych

08.07.2020

30 Volkswagenów Transporterów trafiło już do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Bezpłatnie użyczone przez Volkswagen Financial Services samochody zostały wyposażone w karty paliwowe, są ubezpieczone i objęte obsługą serwisową. Zapewni to strażakom pełną mobilność w każdej sytuacji.

W czerwcu 2020 r. na mocy porozumienia Volkswagen Financial Services i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, 30 Volkswagenów Transporterów T6 trafiło na pół roku do OSP w różnych regionach Polski. Ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4x4, który pozwoli strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących.

Strażacy ochotnicy są zwykle pierwsi na miejscu. Pierwsi udzielają pomocy, a często od szybkości ich działania, błyskawicznych decyzji, poświęcenia, zależy ludzkie życie i zdrowie. Działają w niemal każdym miejscu i w każdym rodzaju zagrożenia. Dlatego VWFS zadecydował o wsparciu właśnie OSP w walce z COVID-19 oraz innymi zagrożeniami.

Potrzebujesz pomocy?