Ostrzegamy przed złośliwym wirusem

15.06.2018

Informujemy o szkodliwym wirusie, infekuje on komputery użytkowników, które nie są odpowiednio zabezpieczone, np. poprzez aktualne oprogramowanie antywirusowe.

Wirus zmienia informacje pojawiające się na stronie logowania do systemu transakcyjnego. Wyświetla komunikaty nakłaniające użytkownika do podania pełnego hasła dostępu oraz haseł jednorazowych przesyłanych za pośrednictwem SMS.

Przypominamy, że logowanie do systemu transakcyjnego Volkswagen Bank jest dwuetapowe. Najpierw podajemy numer klienta, a po zatwierdzeniu, na kolejnej stronie, wybrane znaki hasła.

W przypadku pojawienia się na ekranie prośby o podanie numeru klienta i pełnego hasła dostępu, należy przerwać logowanie, a następnie przeskanować komputer aktualnym programem antywirusowym. Jeśli problem będzie w dalszym ciągu występował, prosimy o użycie innego, bezpiecznego urządzenia.

Prosimy również o zwracanie bacznej uwagi na jednorazowe hasła SMS, które są wykorzystywane do autoryzacji transakcji. Koniecznie należy zweryfikować podane w SMS-ie szczegóły operacji, w tym szczególnie numeru rachunku odbiorcy. Każdy przypadek otrzymanego SMS-a do operacji, której Państwo nie wykonywali, należy zgłosić Infolinii Banku.

Potrzebujesz pomocy?